wybrana kategoria KRAJE

Zobacz jakie kraje do tej pory odwiedziliśmy: Rosja, Mongolia, Chiny, Tajlandia, Nowa Zelandia, Samoa, Australia, Indonezja…

Meksyk – półwysep Jukatan w pigułce

Kraj Tacosów, płynący Tequilą. Sombrera na głowie, poncza zarzucone na grzbiet. Ruiny Majów, dzikie cenoty, krystalicznie czysta woda w Morzu Karaibskim. Wpadłam na pomysł wyjazdu do Meksyku pewnego dnia w pracy, sprawdzając, czy już może staniały bilety do Egiptu, gdzie planowaliśmy wyjechać na nurkowanie. Nie taniały. Zatem dowaliliśmy 3x tyle i 7 miesięcy później wylądowaliśmy w Cancun. Nie ma tu logiki, ale jest lato w środku zimy.

Pierwsze wrażenia z Jordanii

Na przełomie listopada i grudnia wybraliśmy się całkiem spontanicznie z przyjaciółmi do Jordanii. Olas jako wzorowy Pan Excel wyliczył wszystkie większe koszty wyjazdu, wrzucił na naszą zacną grupę na fejsiku i trójka przyjaciół stwierdziła, że wyprawa wychodzi taniej niż barszcz, więc jedziemy! Na miejscu miało na nas czekać ciepełko, road trip po topowych jordańskich miejscówkach i przygoda. I wszystko było, z naciskiem na przygodę, także sehr wunderbar!

7 z miliona rzeczy do zrobienia w Melbourne

Zakochaliśmy się w Melbourne. To miasto, w którym tyle się dzieje, tyle jest do zobaczenia, tyle do spróbowania, że nie ma tu opcji na nudę. Nie ma tam tak naprawdę nic charakterystycznego, jak Opera w Sydney, czy Wieża Eiffla w Paryżu, ale dla nas działało to jeszcze bardziej na plus – po prostu byliśmy przez trzy dni mieszkańcami Melbourne. Chodziliśmy do miejsc, do których chodzą lokalesi, spędzaliśmy weekend i wieczory tak, jak robią to oni. Moglibyśmy polecić każde, jedno miejsce, w którym byliśmy przez te 3,5 dnia w Melbourne, ale jest kilka takich rzeczy, które spodobały nam się wyjątkowo.