Nie będziemy pewnie pierwszymi, którzy twierdzą, że Ułan Bator jest po prostu brzydkim miastem. Jest to dla większości backpackersów przystanek przed dalszą podróżą i tak też było w naszym przypadku, więc jeden dzień na zwiedzanie w zupełności nam wystarczył.

W sumie niewiele jest do zobaczenia w Ułan Bator. Standardowym miejscem do zobaczenia jest plac Czyngis Chana i widok na miasto ze wzgórza Dzajsan.

ub-2

ub-

Chyba najciekawszą „atrakcją” w UB było dla nas dostanie się na punkt widokowy na tym wzgórzu. Nie chciało nam się szukać zbyt długo wejścia i schodów, więc przemykając przez jakiś plac budowy wspięliśmy się od boku na górę;)

ub-3

ub-4

Ułan Bator ze wszystkich stron otoczone jest górami, więc rozwój miasta jest mocno utrudniony. Przez lokalizację i ogroomne korki, które są o każdej porze dnia, nad miastem często unosi się smog. Jak dla nas – szara i nieciekawa stolica, ale to z niej wyruszyliśmy na najlepszą wyprawę ever, którą możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Mongolia w 4 minuty z buriacką nutką, której słuchaliśmy często przemieszczając się UAZ-em po stepach. Uwielbiałam słuchać jak Undral i Ganzoreg wspólnie śpiewają mongolskie piosenki:)

Komu się podoba palec do budki!

(Visited 1 027 times, 1 visits today)

nie bądź wiśnia, daj znać co sądzisz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *